Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 29 listopada 2011

"whoever said money doesn't buy happiness didn't know where to shop" - Blair Woldorf

po polsku: za tydzień mam egzamin w szkole muzycznej! to chyba pierwszy raz kiedy się niczego nie obawiam, bo wszystko umiem. czyli jak już się teraz dowiedzieliście - chodzę do szkoły muzycznej. a na czym gram? na PERKUSJI <3. gram jeszcze na pianinie, ale to dla siebie w domu. generalnie muzyka jest moim całym życiem i nie wyobrażam sobie nie słuchać jej, ani nie wykonywać.
z takich ciekawostek o mnie to powiem Wam jeszcze, że gram w teatrze. dostałam rolę czarownicy i wreszcie jakiś długi monolog. to chyba tyle jeżeli chodzi o ciekawostki na mój temat.
jestem tak strasznie zadowolona! jadę w maju do Paryża. uwielbiam to miasto i taka wycieczka od zawsze była moim marzeniem !
zawsze chciałam też pojechać do Nowego Jorku, Las Veas i do Londynu. w Londynie byłam rok temu i było niesamowicie!


in English: I have an exam next week in the school musical! is probably the first time I am not afraid of anything because everything I can. that is, as we have now did you find - I go to music school. and what I play? the drums <3 I play the piano, but it's for yourself at home. generally music is my whole life and I can not imagine not listening to her, nor does it perform.
with such trivia about me is I'll tell you again that I play in the theater. I got the role of witch, and finally a long monologue. is probably as much when it comes to interesting about me.
I'm so awfully happy! I'm going to Paris in May. I love this city and this tour has always been my dream!
I always wanted it to go to New York, Las Veas and to London. I was in London a year ago and it was amazing!
btw. sorry for the poor English, but I'm too lazy to explain herself, and instead, I use a translator

marynarka - sh
spódnica - Stradivarius
buty - New Look
bluzka, pierścionek - H&m


1 komentarz:

  1. Wonderful! These pictures are amazing! So artistic. I am trully impressed.
    :)

    OdpowiedzUsuń